
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 320 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Power Dissipation | 320 mW |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.06 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.94 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 1786
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12326
Ext.Price$0.12326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12326 | $0.12326 |
| 10 | $0.11563 | $1.15630 |
| 50 | $0.10848 | $5.42400 |
| 100 | $0.10165 | $10.16500 |
| 500 | $0.09525 | $47.62500 |
| 1000 | $0.09392 | $93.92000 |
| 3000 | $0.09261 | $277.83000 |
| 5000 | $0.09055 | $452.75000 |
